Czy zamiennik oryginalnego tuszu wpłynie na jakość wydruku?

06 czerwca 2018r.

Wróć do listy newsów

Czy zamiennik oryginalnego tuszu wpłynie na jakość wydruku?
Czy zamiennik oryginalnego tuszu wpłynie na jakość wydruku?

Dosyć często spotykanym pytaniem dotyczącym oryginalnych tuszy do drukarek oraz ich swoistych zamienników, jest to czy stosowanie tych drugich wpłynie na jakość samego druku. Oczywiście w wielu przypadkach i sytuacjach może dojść do takiego zdarzenia, zwłaszcza jeżeli nie pozyskamy zamiennika oryginalnego tuszu od sprawdzonego sprzedawcy a więc sklepu który zaoferuje nam alternatywne rozwiązanie, lecz warte zastosowania oraz wykorzystania. Dodatkowo nie zapominajmy, iż drukowanie z wykorzystaniem zamienników to zagadnienie na jakie de facto należy spojrzeć przez pryzmat ograniczania wydatków przy jednoczesnym zachowaniu adekwatnej i niezbędnej do tego jakości realizowanego wydruku.

Dlaczego powinniśmy zdecydować się na zamienniki oryginalnych tuszy do drukarek?

Z jakiego najważniejszego powinniśmy nie tylko rozważyć, lecz zdecydować się na zastosowanie zamienników oryginalnych tuszy do drukarek? Pewnie, że pierwszym oraz najważniejszym argumentem jest tutaj niska oraz atrakcyjna cena, a co za tym idzie jednocześnie ograniczenie kosztów związanych z samym drukowaniem. Dlatego nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż to właśnie jeden z podstawowych powodów dla których decydujemy się na zamienniki oryginalnych tuszy do drukarek. Pamiętajmy jednak o czymś nader ważnym, mianowicie zanim zdecydujemy się na zakup takich zamienników zwróćmy uwagę czy w gruncie rzeczy będą odpowiednie pod kątem ich eksploatacji. Oznacza to mianowicie tyle, iż na zamienniki do drukarek należy spojrzeć z perspektywy specyfikacji naszego urządzenia czy samej drukarki, i dostosować je pod tym względem. Jeżeli nie potrafimy tego zrobić to bez wątpienia sklep z tuszami do drukarek będzie odpowiednim miejscem, w jakim uzyskamy pełne oraz niezbędne w tej sytuacji wsparcie.

Wybieraj zamienniki z głową

Zamienne wkłady do drukarek często mają przewagę nad oryginałami jednak nie ma co zbytnio zachwycać się na zapas. Ostateczna decyzja powinna być poparta przeglądem rynku i dostępnych na nim materiałów eksploatacyjnych. Przykładowo oryginalne wkłady HP 304 są w dość przyzwoitych cenach, komplet można kupić już poniżej 90zł na Allegro. Często wybierając zamienniki płacimy tyle samo co za oryginał, jednak zyskujemy większa pojemność więc więcej wydrukowanych stron. Tak jest w przypadku firmy Activejet i znacznej większości ich produktów, np głowic HP 652.

Tusz Activejet AH-652CR (Hewlett Packard HP 652 F6V24AE) premium 21ml tr
  • Kod oryginału: F6V24AE
  • Pojemność: 21

Inne artykuły