Laserówka nie do użytku domowego - chyba że monochromatyczna

06 lutego 2018r.

Wróć do listy newsów

Laserówka nie do użytku domowego - chyba że monochromatyczna
Laserówka nie do użytku domowego - chyba że monochromatyczna

Utarło się już, że drukarki laserowe lepiej sprawdzają się w biurach i w innych miejscach, gdzie korzystają z nich użytkownicy profesjonalni. Laserowe drukarki kolorowe nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem.

Małe zainteresowanie kolorowymi drukarkami wykorzystującymi technologię druku laserowego ma związek głównie z tym, że generują bardzo wysokie koszty eksploatacji. Zarówno przedsiębiorca, jak i konsument kieruje się tym, żeby koszt wydruku jednej strony był jak najniższy. Laserowe drukarki kolorowe nie spełniają tego kryterium. Są one jednak niezastąpione w branży graficznej i projektowej.

Drukarki laserowe w korzystnych cenach

Niewątpliwą zaletą drukarek laserowych jest dostępność użytecznych urządzeń, które można kupić w bardzo przystępnej cenie. Drukarka laserowa o podstawowych funkcjach to koszt od 100 zł w górę. Monochromatyczne drukarki są tańsze - i w przypadku ceny zakupu, i w przypadku kosztów eksploatacyjnych. Użytkownik kupuje w tym przypadku tylko jeden toner. Dodatkową korzyścią jest to, że może wykorzystywać tonery regenerowane lub wkłady alternatywne. To najprostszy sposób na obniżenie kosztów eksploatacji.

Kolorowa drukarka laserowa

Kolorowe drukarki laserowe są niezastąpione, gdy trzeba wydrukować zdjęcia, mapy, albo inne graficzne materiały. Ich ogromną wadą jest wysoki koszt zakupu tonerów. Nie do każdej kolorowej drukarki laserowej są dostępne wkłady alternatywne. Niektóre drukarki laserowe wymagają zastosowania wyłącznie oryginalnych tonerów. Przed zakupem tego typu drukarki kupujący powinien sprawdzić, czy będzie go stać na korzystanie z wybranego urządzenia.

Atramentowe mają przewagę

Wśród domowych użytkowników znajdziemy więcej zwolenników druku atramentowego, niż laserowego. Przyczyną tego jest fakt omówiony powyżej. Kiedy już konsument decyduje się na zakup takiego urządzenia i ma do wyboru monochromatyczne drukarki i kolorowe, wybierze kolorową. Kiedy porówna koszty zestawu tuszów i zestawu kolorowych tonerów, decyzja o zakupie będzie już oczywista.

Inne artykuły